Виляреал победи с 2:0 Реал Сосиедад и заплете максимално битката

...

Виляреал победи Реал Сосиедад с 2:0 в мач от Ла Лига

Виляреал победи с 2:0 Реал Сосиедад и заплете оптимално борбата за четвъртото място в испанското футболно състезание.

" Жълтата подводница " стигнаха до триумфа с два гола в границите на четири минути. В 77-мата Дани Парехо откри от дузпа, която бе отсъдена за нарушаване на Мартин Субименди.

При идната си офанзива домакините стигнаха до втори гол, откакто Йереми Пино откри Николас Джаксън и за сенегалеца остана единствено да прати топката във вратата.

Виляреал бе по-добрият тим на терена през първото полувреме, само че не съумя да трансформира игровото си преимущество в голове. След паузата по-чистите положения бяха за гостите от Сан Себастиан, а техен гол бе анулиран поради засада.

Така се стигна до последния четвърт час, в който Виляреал още веднъж взе преимущество и стигна до крайния триумф.

В последните секунди на мача голмайсторът Джаксън бе изпъден от игра с втори жълт картон.

След успеха си Виляреал събра 44 точки, само че остава на шесто място в класирането. Реал Сосиедад е на четвърта позиция с 48 точки, с три повече от петия Бетис, който по-късно през днешния ден гостува на Атлетико Мадрид.
 Реал (Мадрид) победи Валядолид с 6:0 в мач от Ла Лига
Реал опустоши Валядолид, Азар се регистрира с потребно деяние след съвсем две години