Виляреал и Реал Мадрид играят при резултат 2:1 в двубой

...

НА ЖИВО: Виляреал 2:1 Реал Мадрид, Винисиус върна едно попадение

Виляреал и Реал Мадрид играят при резултат 2:1 в дуел от 1/8-финалите на шампионата за Копа дел Рей. Етиен Капу откри още в четвъртата, а Самуел Чуквуезе удвои в 42-ата минута. Винисиус Жуниор върна един гол в 57-ата минута.

В предходния кръг „ жълтата подводница “ не срещна компликации с втородивизонния Картахена и го победи с 5:1, до момента в който „ Лос бланкос “ надделяха мъчно с 1:0 четвъртодивизионния Касереньо.

Преди към две седмици двата тима се изправиха един против различен в мач от Ла Лига, който беше извоюван от Виляреал с 2:1.

Домакините стартираха стремително и откриха резултата още с първата действителна голова опция. В четвъртата минута Хуан Фойт извърши тъч отдясно и откри Жерард Морено, който съумя по превъзходен метод да задържи топката пред наказателното и даже с Антонио Рюдигер на гърба си съумя да комбинира с Етиен Капу в пеналтерията. Френският халф пък насочи доста мощен удар по диагонала към далечния ъгъл и не остави шансове на Тибо Куртоа – 1:0.