Виляреал и гостуващият Ювентус завършиха 1:1 в първия осминафинален сблъсък

...

Влахович блесна и в Шампионска лига, но не беше достатъчен

" Виляреал " и гостуващият " Ювентус " приключиха 1:1 в първия осминафинален конфликт между тях от Шампионската лига. Италианския гранд поведе още в 1' с гол на зимното попълнение Душан Влахович, а домакините изравниха в 66' посредством Дани Парехо.

Мачът на " Ла Серамика " стартира чудесно за " Ювентус " - Влахович откри резултата в 33-ата секунда в европейския си дебют. Попадението му е второто най-бързо дело на дебютант в Шампионската лига. Пред него е само Йевхен Коноплянка от " Севиля ", който се нуждаеше от 19 секунди, с цел да се разпише за " Севиля " в шампионата през сезон 2014/2015.

Със своите 22 години и 25 дни, Влахович стана вторият най-млад дебютант с гол за " Ювентус " в Шампионската лига след клубната легенда Алесандро Делпиеро, който се разписа на 20 години и 308 дни.

До почивката " бианконерите " бяха по-активни - Мануел Локатели стреля над вратата в 25' след композиция с Влахович, а по-малко от четвърт час по-късно удар на Уестън МакКени беше блокиран.

" Виляреал " се активизира през втората част и в 57' Алберто Морено стреля, стражът Войчех Шчесни обаче улови без проблеми.

Снимка: Getty Images

" Жълтата подводница " възвърне равенството в 66', когато Дани Парехо оползотвори ужасно подаване на Етиен Капу.

Пет минути преди края Влахович можеше да се трансформира в героя на вечерта. Сръбският национал се освободи на границата на наказателното поле и шутира, вратарят Херонимо Руи обаче отрази.

Така двата тима оставиha развръзката за реванша в Торино, плануван за 16 март.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!