Виктория Томова се прости с надеждите си за участие в

...

Загуба на Томова сложи край на българското участие в квалификациите на Ролан Гарос

Виктория Томова се елементарни с очакванията си за присъединяване в главната скица на Ролан Гарос. Българката загуби с 3:6, 0:6, 4:6 от №155 в света Куруми Нара от Япония във втория кръг на квалификациите. Срещата продължи 2 часа и 1 минута. В първия кръг Томова победи с 6:3, 6:4 международната №163 Наталия Вихлянцева от Русия. Българката проби още в първия гейм на срещата, само че загуби идващите два гейма. При 2:3 Нара реализира нов пробив, само че Вики отговори незабавно с рибрейк. Японката проби за още веднъж за 5:3 и сервира за продобиване на сета. Томова поведе с 40-15 при подаването на Нара, само че не съумя да пробие и по този начин загуби първата част с 3:6. Във втория сет българката беше безапелационна и завоюва с 6:0 за 26 минути. В третата решителна част Вики изостана с 1:4, само че съумя да изравни за 4:4. За страдание Томова загуби идващите два гейма и по този начин отпадна от конкуренцията. Загубата на Томова постави завършек на българското присъединяване в квалификациите на " Ролан Гарос ". В главната скица на шампионата страната ни ще бъде показана единствено от Григор Димитров. В пресявките отпаднаха Цветана Пиронкова, Виктория Томова, Елица Костова, Изабелла Шиникова и Димитър Кузманов, за който това беше дебют в шампионат от Големия шлем.
Източник: dnesplus.bg