Виктория Томова показа страхотен характер и се класира за втория

...

Виктория Томова спаси четири мачбола и направи пълен обрат в Ухан

Виктория Томова сподели страховит темперамент и се класира за втория кръг на сингъл на мощния шампионат по тенис WTA 1000 шампионат на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3.22 милиона $.
Прочетете още
Първата ракета на България направи поврат и победи с 1:6, 7:6(8), 7:5 американката Ашлин Крюгер. Срещата продължи 2 часа и 37 минути.

Във втория кръг Томова ще играе против поставената под №4 в схемата Коко Гоф (САЩ).

Томова стартира неприятно срещата и загуби първия сет с 1:6 за 30 минути игра. Във втората част българката на два пъти изпусна пробив преднина, а при 5:4 пропусна и сетбол. Така се стигна до тайбрек. В него Вики избави четири мачбола (три следващи от 3-6) и завоюва с 10-8 точки.

В третата решаваща част Томова изостана с 0:2, само че направи поврат с два пробива за 3:2. Крюгер отговори с рибрейк за 3:3. Вики проби още веднъж и сервира за мача при 5:4, само че откакто пропусна два мачбола се стигна до ново тъждество при 5:5. Българката направи четвъртия си пробив в сета за 6:5 и този път съумя да затвори мача на личен сервис.

Източник: trafficnews.bg