Виктория Томова отпадна на полуфиналите на WTA 250 турнира на

...

Виктория Томова загуби в драма полуфинал в Рабат

Виктория Томова отпадна на полуфиналите на WTA 250 шампионата на клей в мароканския град Рабат.
Прочетете още
Първата ракета на България позволи поврат и загуби със 7:6(8), 5:7, 6:7(4) от №81 в международната класация Пейтън Стърнс от Съединени американски щати. Срещата продължи 3 часа и 18 минути.

Преди този мач Томова отстрани №78 в международната класация Лаура Зигемунд от Германия, №68 Яфан Уан от Китай и Берфу Дженгиз от Турция.

Томова имаше на четири пъти преднина от пробив в първия сет, само че не съумя да я задържи. При 5:4 Вики пропусна сетбол на личен сервис, а по-късно се стигна до тайбрек. В него българката изпусна още два сетбола, само че съумя да затвори сета в своя изгода с 8-6 точки.

Във втората част Томова изостана с 2:5, само че съумя да изравни при 5:5. За страдание Вики загуби идващите два гейма, а с това и сета.

Българката поведе с 4:1 в третата част, само че Стърнс съумя да изравни при 4:4. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до съдбоносен тайбрек. В него българката отстъпи с 4-7 точки.

За страхотното си показване на шампионата Томова проработи 98 точки за международната класация.
Източник: trafficnews.bg