Виктория Томова напусна турнира в Синсинати още в първия кръг.

...
Виктория Томова напусна турнира в Синсинати още в първия кръг.
Коментари Харесай

Томова отпадна в първия кръг в Синсинати

Виктория Томова напусна шампионата в Синсинати още в първия кръг. Тя загуби в два сета след два тайбрека от Каролина Плишкова. Чехкинята завоюва след 7-6(3), 7-6(3) за час и 43 минути.

На този шампионат в мъжката скица играе и. Като номер 8 в схемата на шампионата с общ награден фонд 6 795 555 $ той потегля от втория кръг.

Това е второ следващо отпадане в първия кръг на Томова в шампионат от WTA. Миналата седмица тя беше отстранена в Торонто от японката Моюка Учидижима.

В първия сет българката сподели темперамент и макар че изоставаше с ранен пробив, съумя да се върне в мача. Тя даже можеше да завоюва частта в 9-ия гейм, откакто водеше с 5-3 и 40:30. Вики обаче не съумя да затвори сета и разреши ри-брейк. След това се стигна до тайбрек, в който софиянката поведе с 3:0. От този миг до края обаче Плишкова взе всички точки и след 7:3 завоюва сета.

Българката имаше положителни благоприятни условия и във втората част. Размяна на пет пробива я остави с преимущество 3-2, като тя взе първия сервис гейм в сета за 4-2. В деветия и десетия гейм Томова пропиля общо пет точки за сета. Оттам мачът отиде в ново тъждество и отново тайбрек, където 32-годишна чехкиня не сбърка.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР