Вихрено първо полувреме с три гола подсигури успеха на Айнтрахт

...

Айнтрахт отнесе Гладбах за едно полувреме

Вихрено първо полувреме с три гола подсигури триумфа на Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в дуел от 11-ия кръг на немското състезание. За кой ли път се отличи младият датчанин Йеспер Линдстрьом, който „ потопи “ домакините с две попадения – в 6-ата и 45-ата минута. Между тях се разписа Ерик Ебимбе в 29-ата. Тази победа означа място за „ орлите “ в топ 4 – на 3 точки от водача Унион (Берлин), който обаче с мач по-малко.

Участникът в Шампионската лига наказа Гладбах още в 6-ата минута, когато Линдстрьом проби през центъра и наказа Тобиас Зипел.

Маркюс Тюрам пропусна да изравни в 10-ата минута, което можеше да промени хода на дуела. Тогава французинът излезе самичък против вратаря, само че не съумя да осъществя.

Ебимбе засече с глава центриране от корнер в 29-ата и Айнтрайт дръпна с 2:0.

Минути преди паузата Линдстрьом приключи тъкмо още една контраофанзива – 3:0.

Домакините стигнаха единствено един гол, дело на Тюрам в 72-рата.

Малко по-късно мачът беше спрян за към пет минути, защото на терена падна едно от въжетата, с които се нарежда камера, стояща над игрището.