Вихрен Сандански и Левски играят при резултат 1:1 в двубой

...

НА ЖИВО: Вихрен Сандански 1:1 Левски, Роналдо изравни

Вихрен Сандански и Левски играят при резултат 1:1 в дуел от 1/16-финалите на SESAME Купа на България. Чигозие Удоджи откри още в седмата, само че Роналдо изравни в 24-ата минута.  " Сините " започват през днешния ден отбраната на трофея си с посещение на третодивизионния отбор. Срещата на стадион „ Градски “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Победителят от тази двойка ще има много тежка задача на 1/8-финалите, защото ще гостува на първенеца Лудогорец в Разград.

Наставникът на столичани - Станимир Стоилов, е направил пет промени в състава по отношение на загубата с 1:2 от Славия преди седмица. За Левски в игра се завръща вратарят Николай Михайлов, който не е пазил в формален мач над 3 месеца. За последно капитанът на столичния отбор игра при загубата от Хамрун в Лигата на конференциите на 11 август. Иначе Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Абдулахи Шеху и Асен Митков заемат местата на Жереми Петрис, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Филип Кръстев.

За Вихрен измежду титулярите е небезизвестният нигериец с български паспорт Чигозие Удоджи, по-известен у нас като Митко Удоджи, както и опитният Йордан Минев, който ще работи като плеймейкър.

Срещата започва сензационно, откакто още в седмата минута Вихрен поведе в резултата с първата си обстановка пред вратата на Николай Михайлов. Опитният Йордан Минев центрира от ъглов удар на втора греда, където Чигозие Удоджи надскочи Георги Миланов и с глава прати топката зад Михайлов – 1:0.

Левски обаче можеш бързо да изравни в 13-ата минута. Тогава „ сините “ извършиха бързо корнер и хванаха отбраната на домакините неподготвена, като топката беше центрирана на далечната греда, където Роналдо бе оставен напълно самичък и с глава нанесе прецизен удар, само че първо вратарят Боян Загорски докосна леко кълбото, а по-късно и капитанът Валери Георгиев мазета тъкмо пред голлинията.

В идващите минути гостите се задържаха по-често и извършиха няколко следващи корнера, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред вратата на домакините.

В 24-ата минута Ивелин Попов стреля от отдалеченост по тревата, само че около дясната греда на Загорски.

Преди да е изтекла същата минута обаче Левски възвърне равенството. Роналдо завоюва въздушно единоборство пред наказателното поле на Вихрен, а по-късно Попов му върна топката  с едно допиране. Бразилецът влезе отдясно в пеналтерията и с превъзходен невисок удар по диагонала откри долния десен ъгъл на Загорски за 1:1.

LIVE | ВИХРЕН САНДАНСКИ – ЛЕВСКИ  1:1

1:0 Чигозие Удоджи 7'

1:1 Роналдо 24'