Видабаскет спря успешната серия на Дунав, побеждавайки го със 72:58

...

Видабаскет спря серията на Дунав

Видабаскет спря сполучливата серия на Дунав, побеждавайки го със 72:58 в финален мач за двата отбора от постоянния сезон на район Център на ББЛ А група, изигран в Горна Оряховица. Въпреки провалянето обаче, Дунав остава водач с баланс 9-3, на победа пред състава на Николай Колев.

Двубоят стартира с доста пропуски и от двете страни, като никой не съумя да вземе по-сериозно преимущество и след 10 минути игра русенци водеха с 16:13. Авансът им доближи 7 през втория интервал, само че след мощна серия, на почивката противникът обърна за 38:34. Видабаскет започва второто полувреме с 13 безответни точки и след единствено 5 от съперника си в тази част, преди последната част бе напред с 56:39. Разликата стана и 24 през заключителната четвърт и макар че баскетболистите на Руслан Русев стопиха част от пасива си, той към този момент бе прекомерно огромен за поврат.

Най-резултатен за спечелилите бе игралият без промяна Никола Емилов с 21 точки (7 борби). Калоян Димитров приключи със 17 точки и 8 битки, а 15 точки и 12 битки има Юлиян Цветанов.

За Дунав Иван Димитров записа 11 точки, с 10 е Асен Нейков.