Вероятно напрежението и конфронтацията между президента и управляващите от ГЕРБ

...
Вероятно напрежението и конфронтацията между президента и управляващите от ГЕРБ
Коментари Харесай

Димитър Ганев: Не вярвам напрежението между президента и ГЕРБ да се задълбочи

Вероятно напрежението и борбата сред президента и ръководещите от ГЕРБ ще бъде на приливи и отливи. Това сподели в изявление за предаването " 12+3 " по стратегия " Хоризонт " Димитър Ганев от Изследователски център " Тренд “:

Аз нямам доверие това напрежение да продължи да се задълбочава и да се стига до някаква точка, при която институциите да не могат да си приказват. Борисов се пробва да стои над това блъскане сред Радев и ГЕРБ, като единствено преди няколко месеца, когато беше първото напрежение към покупката на изтребителите, Борисов изиска среща с Радев за да заровят томахавките. Имаше някакъв резултат, само че единствено за няколко седмици. Сега имаме втора сходна обстановка и Борисов още веднъж споделя, че няма никакъв спор с президента. Борисов се пробва да наподобява над партийните боричкания, над партийните ползи, по тази причина ми се коства, че спорът е единствено сред Радев и ГЕРБ, а не сред Борисов и Радев. Грешката на Радев е, че си разреши да влезе в борба с обособени фигури от политическа партия ГЕРБ и главно господин Цветан Цветанов.

Ганев разяснява и тематиката, обвързвана с антикорупционния закон:

Корупцията на това равнище, на което е същински рискова в България, а точно дребната корупция на приблизително или ниско равнище, не мисля, че ще може да бъде изкоренена единствено и само с някакъв антикорупционен орган, който следи за спор на ползи, ревизира висши политици и така нататък Втори сходен случай на неприсъствие и липса на кворум би се прочело от публиката като по този начин, че ръководещите очевидно не желаят никаква битка с корупцията и очевидно се пробват да принизят една доста значима институция, каквото е Консултативния съвет по национална сигурност при президента, тъй че мисля, че всички ще са на линия.

Цялото изявление с Димитър Ганев можете да чуете от звуковия файл.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР