Верея Стара Загора и Витоша Бистрица завършиха 1:1 в мач

...

Домовчийски осуети първата победа на "Витоша" в елита

" Верея " Стара Загора и " Витоша " Бистрица приключиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. " Бистришките тигри " бяха покрай своята първа победа в елита, само че попадение на Валери Домовчийски малко преди края донесе точката за домакините и попари фантазията на дебютантите в Първа професионална лига.

" Витоша " остава на дъното с едвам 5 точки от началото на сезона, а " Верея " ще зимува на шестата позиция в таблицата, като отстъпи петото място на " Ботев " Пловдив.

Гостите поведоха в 32-а минута след майсторски ориентиран удар на Ивайло Лазаров от далечно разстояние.

Малко по-късно те бяха покрай второ попадение, само че гредата избави Верея след удар от воле на Румен Гьонов.

Старозагорци погледнаха по-смело напред след почивката и в 62-а минута Исмаил Иса стреля, само че вратарят Михаил Иванов отрази. След това и Валери Домовчийски шутира рисково, само че състезател на " Витоша " съумя да парира удара.

Натискът на домакините даде резултат в 83-а минута, когато Валери Домовчийски възвърне равенството с петия си гол за сезона. Бившият нападател на " Левски " изравни с удар от близко след неубедителна интервенция на вратаря Михаил Иванов.
Източник: btvnovinite.bg