Верея победи Лудогорец с 2:1 в мач от 18-ия кръг

...

"Верея" шокира "Лудогорец"

" Верея " победи " Лудогорец " с 2:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. По този метод старозагорци се изкачиха на пето място в шампионата с 29 точки, а първенците остават на върха с 42. Преднината на " орлите " обаче може да бъде скъсена, тъй като ЦСКА посреща " Септември " на " Българска войска " малко по-късно през днешния ден.

Това бе едвам втора загуба за " Лудогорец " от началото на сезона.

Срещата стартира с греда на Клаудиу Кешеру в 3-ата минута. Изненадващо " Верея " поведе с 1:0 в 13-ата минута. Здравко Илиев пусна пас по земя към Исмаил Иса, който с шпагат засече топката във вратата на гостите от Разград.

Играчите на Димитър Димитров дадоха отговор с още една греда, този път след удар на Козмин Моци.

Именно бранителят бе прецизен за 1:1 в 25-ата минута, откакто засече топката от воле, правейки беззащитен стража на домакините.Л

През второто полувреме дейностите на " Трейс Арена " се развиваха напълно под диктовката на " Лудогорец ", а " сините " действаха най-вече на контраофанзива.

Въпреки пресата на " орлите ", в 83-ата минута падна втори гол в тяхната врата. След многоходова офанзива Бен Джемия стреля, а в началото Броун мазета. Последва добавка на Керкар за 2:1.

До края на срещата първенците обезверено търсеха изравнително попадение, само че страхотните изяви на Пламен Колев резервираха резултата неизменен.
Източник: btvnovinite.bg