Вердер завърши сезона с успех при гостуването на Майнц. Тимът

...

Вердер с утешителна победа

Вердер приключи сезона с триумф при гостуването на Майнц. Тимът от Бремен направи поврат и стигна до победа с 2:1, като постави завършек на пет мача без триумф. Преди този дуела и двата тима си бяха обезпечили мястото си в Бундеслигата за идващия сезон.

Майнц стартира по-добре и в 12-ата минута поведе. Центриране на Баку бе отклонено и топката отиде в краката на Гбамин, който откри резултата. Вердер незабавно потегли в търсене на изравняването и стигна до него. След центриране на Егещайн двама играчи бяха оставени непокрити, а Кайнц засече топката в мрежата. Чак към края на първото полувреме Майнц стигна до нови благоприятни условия, само че ги пропусна.

Werder Bremen fans bringing as the Bundesliga kicks-off for the final time this season pic.twitter.com/wz88LXimS1
— B/R Football (@brfootball) May 12, 2018
Вердер имаше преимущество при започване на втората част, само че вратарят на Майнц предотврати ново попадение в неговата врата. По-добрата игра на гостите даде резултат в 79-ата минута, когато Селасие с глава означи победния гол.

ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА МАЙНЦ
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ВЕРДЕР Бундеслига 34 кръг, събота 12 май  Майнц 05 1:2краен резулат  Вердер (Бремен)