Вердер (Бремен) пак впечатли с хубав футбол и записа нова

...
Вердер (Бремен) пак впечатли с хубав футбол и записа нова
Коментари Харесай

Нов мач по образец и Вердер се вклини между Борусия и Байерн

Вердер (Бремен) отново впечатли с прекрасен футбол и записа нова победа в Бундеслигата, с което се завърна на втора позиция в класирането на три точки от водача Борусия (Дортмунд). Отборът на Клаудио Писаро и Макс Крузе надделя обичайно сложния Шалке 04 с 2:0 и то на неговия стадион. В центъра на вниманието обаче попадна 21-годишният състезател на гостите Максимилиан Егещайн. Юношата на Вердер вкара и двата гола след доста красиви изстрели. Младокът осъществя първото попадение две минути преди почивката, а в 66-ата удвои.

We'll never get tired of celebrating goals like that #werder #S04SVW pic.twitter.com/4aYZPdDv17
— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) October 20, 2018
Освен това футболистите от Бремен пропуснаха няколко доста положителни благоприятни условия за трети гол.

Отборът на Шалке пропусна да изравни за 1:1 в 58-ата минута, когато Гуидо Бургщалер излезе самичък против вратаря, само че Иржи Павленка избави сигурен гол. В 88-ата стражът отново се намеси чудесно след удар с глава на Марко Ут, като по-късно и гредата му оказа помощ.

В предходните си два дуела “миньорите” бяха записали победи и това вдъхна очаквания, че отборът е превъзмогнал рецесията от тези пет поредни провали, само че довечера се видя, че това надалеч не е по този начин. Сребърните медалисти са единствените без тъждество в Бундеслигата и са на 16-о място. Сега тях им следва тежка седмица, в която първо в сряда ще гостуват на Галатасарай в Шампионската лига, а по-късно в неделя ще спорят с Република България (Лайпциг) на “Ред Бул Арена”.

Вердер пък ще продължи битката за призовите места с домакинство на Байер (Леверкузен). СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 8 кръг, събота 20 октомври  Шалке 04 0:2краен резулат  Вердер Бремен
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР