Венеция приключи с надеждите си за завръщане в Серия А

...

Лападула спря Петко Христов и Венеция по пътя към Серия А

Венеция завърши с очакванията си за завръщане в Серия " А " още на 1/4-финалните плейофи. Петко Христов и компания изгубиха с 1:2 гостуването си на Каляри. Българинът бе титуляр за своя отбор като получи жълт картон в 79-ата минута.

Героят на мача за Каляри пък бе нападателят Джанлука Лападула, който вкара и двата гола за своя отбор в рамките единствено на 4 минуни. Той откри резултата в 14-ата, а по-късно заби и второ попадение в 18-ата минута.

Николас Пиерини върна очакванията на гостите с гол в 52-рата минута, само че те по този начин и не съумяха да създадат освен това и трябваше да преглътнат загубата.

Така Каляри продължава на 1/2-финалния плейоф, където ще има за противник състава на Парма.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.