Великолепното начало на сезона за Лин Жу я доведе и

...

Жу триумфира с първата си WTA титла

Великолепното начало на сезона за Лин Жу я докара и до първата ѝ WTA купа. Китайката победи на шампионата в Хуа Хин след 6-4, 6-4 над Леся Цуренко след час и 45 минути на корта.

През януари Жу стигна до четвъртфинал в Оукланд и осминафинал на Australian Open след победи над тенисистки като Мария Сакари и Винъс Уилямс. В Мелбърн тя загуби в три сета от Виктория Азаренка, която планува, че Жу ще влезе в топ 20.

Това наподобява все по-вероятно, защото след купата в Тайланд китайката си подсигурява дебют в топ 50 през идната седмица.

В хода на седмицата тя загуби единствено един сет – в първи кръг против Ксию Уан. За 33-годишната Цуренко това бе първи край от Бризбън през 2019-а.

В огромната си част мачът бе извънредно равносилен. Двете осъществиха общо 14 пробива – 8 за Жу и 6 за Цуренко. Украинката употребява по-големия си опит на такова равнище, с цел да стартира по-добре и да поведе с 3-0 след два пробива.
Източник: tenniskafe.com