Васил Терзиев сформира комисия, която ще разгледа твърденията за административни нарушения
Веднага след приемане на сигнала със заповед на кмета Васил Терзиев е образувана вътрешна комисия, която да прегледа посочените в отчета данни. Комисията се състои от 14 чиновници с висока професионална подготовка от разнообразни посоки в Общината за да събере цялата относима информация във връзка с предоставените изказвания за възможни осъществени административни нарушавания.
По-рано през днешния ден общинските съветници от ГЕРБ-СДС в София извадиха отчет за нарушавания на „ Спаси София “, касаещ хаоса по трасето, обхващащо бул. „ Патриарх Евтимий “ и „ Витошка “ в центъра на столица. Докладът бил на бюрото на кмета още от предходната година, само че в този момент става прочут. Според отчета, виновността е в заместник-кмета с сектор „ Транспорт и градска подвижност “, повдигнат от „ Спаси София “, Илиян Павлов.
Документът изобличава зам.-кметът Илиян Павлов и общинският консултант Стефан Спасов като директни ръководители на процеса по правене на плановата документи и нейната реализация, довело до нарушавания на съгласувателните процедури. Записано е, че на първата среща през месец април 2024 година, свикана от Илиян Павлов, са участвали персонално Борис Бонев, Андрей Зографски и Стефан Спасов. Въпреки възраженията на Оперативна програма „ София план “ и специалистите от Столична Община персонално Андрей Зографски се разпорежда, че „ няма късмет “ да се отсрочва реализацията на плана и би трябвало същият да се извърши като всеки различен настоящ ремонт.
Авторът на отчета показва, че точно това е първото нарушаване на процедурите – неналичието на направени и съгласувани планове за краткотрайна организация на придвижването за реализация на целия обект, които са с интервал доста по-дълъг от 48 часа: “Липсата на тези планове, сега е повода и за „ висящото “ състояние на организацията на придвижване на бул. „ П. Евтимий “, в изискванията на правосъдно предписание за прекъсване на въвеждането на ПОД, само че и нямайки план на ВОД (временна организация на движението), се получава практическа липса на законосъобразна организация на придвижването. “
Крайният период за мнение на комисията е 10 февруари, оповестиха от Столична община.
FaceBookTwitterPinterest