Веднага след края на мача между ЦСКА и Черно море

...
Веднага след края на мача между ЦСКА и Черно море
Коментари Харесай

Нико Петров: Томаш тотално надигра Черно море

Веднага след края на мача сред ЦСКА и Черно море от 1/2-финала за Купата на България, Александър Капитански и НикоПетров разясниха случилото се на " Васил Левски " в студиото на Sportal.bg. Първият съобщи, че " алените " са се възползвали от грешките на противника, а вторият отиде даже още по-далеч и отсече, че Александър Томаш е построил тим, който мъчно някой може да победи и в днешния мач тотално е надиграл Черно море.

" Именно от тези обстановки се възползва ЦСКА в този дуел. Нека отдадем заслуженото на целия тим и да поздравим треньора Александър Томаш, който беше подготвил тима си по най-хубавия метод за мача. Беше разместил футболистите като функционалности на терена и те изпълняваха разнообразни задания в двете етапи на играта, което се понрави и на самия дуел, тъй като всички футболисти извършиха по най-хубавия метод това, което треньорът искаше от тях. ЦСКА се възползва по най-хубавия метод от грешките на Черно море във време, в което дуелът към момента се развиваше в една или друга посока. В началото мачът бе равносилен, само че след грешката на Атанасов посоката се промени внезапно, последва и второ попадение след нова неточност на Пламен Илиев и сякаш тези два гола успокоиха футболистите на ЦСКА. Черно море бе по-изнервеният тим. Създадоха някои положения през второто полувреме и означиха страховит гол в края, само че в случай че би трябвало да съм почтен, " алените " справедливо отиват на край ", счита Капитански.

Нико Петров пък показа, че за него ЦСКА е единственият тим в България, който желае да се надиграва, а освен да чака неточност на противника.

" От моята уста може да прозвучи необичайно, може и да шокирам по някакъв метод. Единственият тим, който желае да надиграва съперника, а не да го излъже, е ЦСКА. Когато теренът е прекрасен и има аудитория на стадиона, се вижда дали един тим може да играе футбол или единствено желае да стои в своята половина и да изчаква грешките, с цел да завоюва мача. Да, ние се съсредоночаваме върху две самостоятелни неточности, само че за мен доста подложеният на критика от всички хора Томаш, тотално надигра Черно море. ЦСКА бяха в пъти по-добри и ми се коства, че не виждам кой тим в България може да ги пресира, когато се играе на прекрасен терен. Томаш е научил играчите си с голяма лекост да надиграват противниковите нападатели. Аз също съм го подлагал на критика и съм казвал, че може би това е единственото, на което ги е научил, само че те го вършат към този момент съвършено ", счита Петров.

Какво още споделиха двамата анализатори, може да видите във видеото!
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР