Вече сигурният нов шампион на Русия Зенит продължава с добрите

...
Вече сигурният нов шампион на Русия Зенит продължава с добрите
Коментари Харесай

Зенит с категоричен успех в дербито с ЦСКА

Вече сигурният нов първенец на Русия Зенит продължава с положителните си игри в Премиер лигата. Отборът от Санкт Петербург завоюва с безапелационното 3:1 дербито против ЦСКА (Москва) от 28-ия кръг.

Гостите първи взеха преднина в мача. В 30-ата минута едно центриране по земя стигна до Иван Обляков, който с удар от придвижване вкара хубав гол за 0:1.

Зенит обаче бързо съумя да възвърне равенството. В 38-ата минута домакините проведоха красива офанзива, Артьом Дзюба с пета изведе Себастиан Дриуси, който невъзмутимо осъществя за 1:1.

През втората част питерци направиха и пълев поврат. В 62-ата минута Дзюба получи в наказателното поле и върна за Емилиано Ригони, който порази вратата за 2:1.

В 86-ата минута Дзюба създаде и третия гол за своя отбор, подавайки към Дриуси, който с удар по земя препарира вратаря за крайното 3:1.

Така Зенит събра актив от 61 точки на 1-ото място в класирането. ЦСКА пък се свлече до 5-ата позиция с 45 точки и значително се елементарни с възможностите да се добере до място в Шампионската лига.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 28 кръг, неделя 12 май  Зенит 3:1краен резулат  ЦСКА Москва
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР