Вече няма да сме параван на всичко, което се случва.

...
Вече няма да сме параван на всичко, което се случва.
Коментари Харесай

Борисов бесен след изборите в Пазарджик: Оставаме формално в управлението, вече няма да сме параван!

Вече няма да сме заслон на всичко, което се случва. Това съобщи водачът на ГЕРБ Бойко Борисов в централата на партията след На съвещанието участват също министър председателят Росен Желязков и всички министри от ГЕРБ.

" Всички си помислиха, че на мой тил могат да вършат каквото желаят. Гърбът ми е огромен, само че хлъзгав! Да честитим на спечелилите в Пазарджик, на вторите, на третите. Виждаме, че от тази сглобка ГЕРБ се класира на шесто място. Това, което говорехме - за еврозоната, за Шенген, за това, че след 27 години падна мониторинговият механизъм, и прочие. Изглежда, това в ромските махали не се регистрира - там ДПС-Ново начало, там очевидно четливо схващат друго. И се чува щастлив шум, че ГЕРБ бил надвит. Айде в този момент, хващайте се, ще си карате сами влака! ", посочи Борисов.

" Вчера Мирчев ми написа SMS-и, че " Ново начало " било всичко и че ГЕРБ бил липсващ. Мирчев, не ни мисли, ние направихме каквото трябваше за историята, а вас ви нямаше на никое място - нито при влизането в еврозоната, нито в Шенген, на никое място - вкарахте ни единствено в сивия лист за пране на пари при Асен Василев ", заяде се той.

" В тази мръсотия в Пазарджик не участвахме! Знаехме, че по ромските махали ще е знамение - корпоративният избор там е явен. Тези, които ние ги пъдим, отиват в " Ново начало ", уточни още Борисов и добави, че не вижда за какво ГЕРБ би трябвало да бъдат заслон на всичко протичащо се.
 Борисов с рецензии към Пеевски: Никой не е самодостатъчен, научих го по сложния метод
Борисов с рецензии към Пеевски: Никой не е самодостатъчен, научих го по сложния метод

Лидерът на ГЕРБ разкритикува опозицията за вота на съмнение и подсети, че без партията му не може да има държавно управление

Той е уверен, че резултатът на ГЕРБ ще е още по-лош, в случай че остане в това ръководство.

" Дадоха министерствата на концесия, съдружна просвета - нула! Всички ни търсиха за договаряния, само че с изискването Борисов да не е министър председател, тъй като, в случай че аз бях министър председател, регионалният на Разград да е изхвърчал, шефът на полицията в Русе да е изхвърчал, и доста други! Къде е шефът на районното в Пазарджик, къде е шефът на дирекцията на полицията, къде са всички? И внезапно - не стига, че сме шести, само че и от горната страна на всичко имаме и пасив, че Дани Митов бил министър! ", разгневи се Борисов.

Оставаме единствено официално в това ръководство - повече кворум няма да вършим , отсече той.

Борисов посочи, че не е разрешил на нито един член на държавното управление да върви на пропаганда в Пазарджик, до момента в който Политическа партия не се посвенили да употребяват кметската администрация.

" Няма да счупим ние първи обединението, само че и няма да стоим тук по този метод. Всеки ден споделят " Борисов и Пеевски " - какво общо има Борисов с това ръководство , Пеевски също не е част от ръководството. Затова министър председателят да се стяга, да преформатира и в това число ръководителя на Народното събрание - една година към този момент мина, стига им ! Да стане от Има Такъв Народ, от ДПС-Ново начало, не ме касае, само че не може да ни се качват на главата по този начин ", съобщи водачът на ГЕРБ.

Червената лампа светна - или държавното управление ще проработи като едно и ще гледа ползите на българите, или ще изкараме 3-4 дни без кворум и то ще си замине държавното управление , заключи Борисов.

Борисов заръча на депутатите и членовете на управлението на ГЕРБ да отидат по места и да видят " какво от ГЕРБ е изядено ". От вашите отчети зависи дали ще отидем на избори, предизвести той и настоя ръководителят на пазарджишката конструкция на партията да освободи поста.

Лидерът на ГЕРБ уточни и че на идния върховен конгрес на партията е добре да има промени и в Изпълнителната комисия.
 Асен Василев: Искаме главата на Даниел Митов, няма право да е Министерство на вътрешните работи министър
Асен Василев: Искаме главата на Даниел Митов, няма право да е Министерство на вътрешните работи министър

Според Политическа партия вътрешният министър е унизил служителите на реда и Министерство на вътрешните работи като институция
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР