Вече никой не мисли за политиците като за хора, които

...
Вече никой не мисли за политиците като за хора, които
Коментари Харесай

Мартин Карбовски: Трябва да престанем да провокираме Русия

„ Вече никой не мисли за политиците като за хора, които могат да ти свършат работа. Те се бият, те се потвърждават, а ние го отнасяме, тъй като атовете се ритат, а магаретата реват. А значимото е кой ще свърши работата “.  Това разяснява пред БНР журналистът Мартин Карбовски.

„ Борисов е еластичен и се пробва да угоди и на двете страни в огромния световен спор. Опитва се да не е краен. Не знам дали някой би го гонил по „ Магнитски “, с цел да може да е толкоз дисциплиниран. Имаме едно познато зло в лицето на Борисов. Не знам какво би желал да направи и реализира Делян Пеевски в случай, че той желае да се изпере световно, да не му викат към този момент „ Магнитски “ и за задачата би могъл да похарчи цяла страна за това. Не знам – може пък да е заплашителен общественик “, изрече мнението си той. И продължи:

„ Борисов до момента балансираше, неумело, като пълен акробат, обаче успяваше да балансира сред Москва и Вашингтон. Почти беше на ръба да се опита да бъде Орбан, само че не можа. И сега, в случай че някой „ удуши “ Борисов със битката си и с това, че желае страната, ние не знаем какъв брой по-зле може да стане. Дотук някои доста послушни хора около Борисов и самият той леко ни побутнаха към пропастта, наречена война. Това е казусът “.

Според Карбовски ни би трябвало безпристрастен политик, който да е чист, с цел да няма защо да го шантажират. За него това е президентът Радев.

„ Това ми се коства, че е действителността и ние би трябвало да работим за нея “.

В предаването „ РадиоТочка “ журналистът означи, че има „ лудо преодоляване на страната “. „ Става много неприятно, тъй като се концентрира власт в ръцете на един човек “, акцентира той и добави:

„ Борисов се опитваше да разпределя порции, Доган се опитваше да разпределя порции. За Пеевски ние не знаем какъв общественик ще е. Ако той желае неистово да се измие на чешмата – може ние да сме водата, ние да го отмием, до момента в който отиваме примерно на фронта или още повече смразяваме връзките с Русия “.

Според него това, което вършат ПП-ДБ и Пеевски по едно и също време, е да смразяват връзките с Русия. „ Това е нелепост. Някой ги кара да го вършат. Те играят непозната игра. /…/ Ако Пеевски пристигна на власт, той дали ще спре побутването ни към пропастта “, попита Мартин Карбовски. И заявява: „ Нищо не ме опасява “.

Украйна е била постоянно част от Русия, безапелационен бе Карбовски и добави: „ Тези два народа са обвързани, те са родственици “.

Според него би трябвало да престанем да предизвикваме Русия:

„ Това се прави преднамерено. Това рано или късно ще се върне на нас. Не бива да вървим против Русия. Европа се пробва да скъса с Русия – за какво се прави? “.

Войната ще спре, в случай че Зеленски си отиде и седнат да договарят същински хора, изрече мнението си журналистът.

Източник: vijti.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР