Вече има очертаващо се мнозинство от ГЕРБ и ДПС. Предполага

...
Вече има очертаващо се мнозинство от ГЕРБ и ДПС. Предполага
Коментари Харесай

Даниел Смилов: Борисов ще е виновен, ако няма правителство

Вече има очертаващо се болшинство от ГЕРБ и Движение за права и свободи. Предполага се към тях да се причисли трета партия – разяснява се, че, това ще е " ИТН ", само че може и " Величие " да е. Най-вероятно " Продължаваме промяната – Демократична България ", " Възраждане " и Българска социалистическа партия ще са в съпротива, съобщи Смилов.

 

Юристът Борислав Цеков означи, че конструирането на болшинство в Народното събрание е отговорност главно на ГЕРБ.

 

Ако те не образуват държавно управление, а още веднъж проявят едно самобитно безволие, несигурност, този път гласоподавателите няма да простят на ГЕРБ, акцентира Цеков.

 

Гласувалите за тях желаят да видят воля за ръководство и им дадоха късмет. След цялата безредица в последните години има потребност от известна нормализация. Това сега зависи от ГЕРБ и от тяхната политическа храброст, добави той.

 

Според Даниел Смилов с думите си от през днешния ден, че продължаването на договарянията за сформиране на държавно управление ще зависи от това дали за ръководител на Народното събрание ще бъде определен претендентът на ГЕРБ – Съюз на демократичните сили Рая Назарян, водачът на ГЕРБ Бойко Борисов желае да покаже, че той диктува нещата.

 

За ГЕРБ не е допустимо да не сформира държавно управление. Сега различен отговорен няма да има и цялата виновност ще бъде понесена от Борисов, съобщи Смилов.

 

Ако има кабинет, той ще се дефинира от Борисов и Пеевски. Необходима е трета партия, която в този парламент елементарно ще се откри. Има логичност да се образува държавно управление на ГЕРБ и Движение за права и свободи, с поддръжката на " ИТН ". Не съм сигурен, че ще можем да назовем това държавно управление правителство на нормализацията - то е бъде мощно уязвимо, тъй като ГЕРБ и Движение за права и свободи носят сянката на корупционното подозрение, а Борисов и Пеевски не срещат одоберение в огромна част от обществото. То ще бъде мощно уязвимо и във вътрешен, и в интернационален проект, разяснява политологът.

 

По думите му основно за потвърждаването или опровергаването на публичните съмнения към това вероятно държавно управление ще бъде работата му по битката с корупцията и назначенията в регулаторите.

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР