Образователният министър: Започва олекотяване на учебните програми
" Вече е почнал обзор на образователните стратегии, с цел да бъде олекотено образователното наличие, без да бъде ощетена подготовката на учениците и да се направи по-силна връзка сред предметите ”, разгласи в неделя в ефира на бТВ просветителният министър проф. Георги Вълчев.
По думите му през годините образователните стратегиите са натоварени с непотребна информация, поради която учениците губят интерес и бързо не помнят наученото. В министерството към този момент работят експертни групи, които би трябвало да изготвят графици за усъвършенстване на материала.
Вълчев, който до неотдавна беше ректор на Софийския университет разгласи, че първокурсниците влизат в университетите неподготвени, което демонстрира проблеми в учебното обучение.
" Учебните стратегии ще бъдат преразгледани, а наличието им – олекотено ", безапелационен бе Вълчев. Според него през идващите години би трябвало да бъде открит баланс сред равнището и размерът на подготовката.
" Целта е да се ускори междупредметната връзка и да се актуализират учебниците. Заради тежкия материал децата губят интерес и не помнят бързо наученото ", добави Вълчев.
По думите му фамилията би трябвало да се трансформира в съдружник на учебното заведение, а учителите да подобрят връзката си с родителите, с цел да не се усещат децата изолирани.
По думите му през годините образователните стратегиите са натоварени с непотребна информация, поради която учениците губят интерес и бързо не помнят наученото. В министерството към този момент работят експертни групи, които би трябвало да изготвят графици за усъвършенстване на материала.
Вълчев, който до неотдавна беше ректор на Софийския университет разгласи, че първокурсниците влизат в университетите неподготвени, което демонстрира проблеми в учебното обучение.
" Учебните стратегии ще бъдат преразгледани, а наличието им – олекотено ", безапелационен бе Вълчев. Според него през идващите години би трябвало да бъде открит баланс сред равнището и размерът на подготовката.
" Целта е да се ускори междупредметната връзка и да се актуализират учебниците. Заради тежкия материал децата губят интерес и не помнят бързо наученото ", добави Вълчев.
По думите му фамилията би трябвало да се трансформира в съдружник на учебното заведение, а учителите да подобрят връзката си с родителите, с цел да не се усещат децата изолирани.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




