Лилия Абаджиева снима протеста на "Възраждане": Получих сърцебиене, подкосиха ми се краката от енергията
Вчерашният ден мина под знака на митинга на " Възраждане " против въвеждането на еврото у нас.
Протестът потегли от Българска народна банка и стигна до постройката на Европейската комисия и в последна сметка десетина служители на реда пострадаха, а седем души бяха арестувани.
Театралният режисьор Лилия Абаджиева снима фрагменти, които демонстрират запалването на факли и на вратата на постройката, както и обстрелването на фасадата с алена багра. Тя разяснява вчерашния ден в ефира на „ Тази заран “.
„ Аз даже не знаех защо е този митинг. Разбрах доста по-късно, само че самото събитие протече толкоз стресиращо - когато си доста покрай адреналина, предаван от множеството протестиращи. Целият събитиен развой беше безусловно непредвидим “, описа пред bTV Лилия Абаджиева.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
„ Дори получих сърцетуптене, подкосиха ми се краката от тази стихийна сила и от това, което последва. В момента на случването, мислех, че то по никакъв метод няма да може да бъде овладяно. Мислех, че ще се възпламени самата постройка, освен вратата ѝ “, разяснява тя.
2 / 10




