Вчера за първи път се даде пример за един системен

...
Вчера за първи път се даде пример за един системен
Коментари Харесай

Какво е състоянието на българската бойна авиация?

„ Вчера за първи път се даде образец за един систематичен метод, когато би трябвало да се взема решение проблем. И тази инспекция е потребна с това, че в последна сметка тури пръстът в раната, която кърви към този момент 30 години в българската бойна авиация. “

Това съобщи в предаването „ Тази заран “ проф. Димитър Недялков, учител във Военната академия и някогашен боен водач. Той разяснява положението на българската бойна авиация.

Проф. Недялков акцентира, че едни избори се равняват на бюджета на две авиобази – 100 милиона лв..

„ Поддръжката на авиационната техника е скъпо изпитание. Когато пилеем пари за нелепости, от там идват всички проблеми. Проблемът не е в авиацията. Проблемът е с финансирането и той е обвързван с отпущането на задоволително средства за поддържане на авиационната техника “, съобщи проф. Недялков.

„ Възможните решения са дофинансиране, привеждане в изправно положение на това, което имаме и по-късно увеличение на състава на нальота на военновъздушните сили. Освен това би трябвало да се търси решение за пазаруване на образователни и образователно подготвителни самолети. Това нещо би трябвало да се случи, тъй като в противоположен случай поражда проблем и с новия военен аероплан “, акцентира той.

По думите му обстановката с незадоволителния авиационен запас за младите водачи е от повече от 20 години.

„ Старите и опитните водачи носят бойното дежурство и летят, а за младите не остава задоволителен авиационен запас - това е от проект 2004, който е извънредно „ умен “ проект, който сложи нещата в сериозно положение. Тогава беше закрито и Военновъздушното учебно заведение и сътвори проблема с него. Това може би в границите на 10 години може да бъде възобновено. Но би трябвало да се работи в тази посока “, съобщи още проф. Недялков.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР