Вчера около 12:15 ч. българските гранични власти засякоха плаването на

...
Вчера около 12:15 ч. българските гранични власти засякоха плаването на
Коментари Харесай

САНКЦИОНИРАН РУСКИ ТАНКЕР: Главният комисар разкри подробности за KAIROS в Черно море

Вчера към 12:15 ч. българските гранични управляващи засякоха плаването на глобения съветски танкер KAIROS, част от сенчестия съветски флот, който преди време е бил ударен от украински сили в Черно море. В първите часове след засичането екипажът не поддържаше контакт с българските управляващи, само че по-късно започнаха въпреки всичко да приказват, като споделиха, че на борда се намират 10 души и желаят евакуация.

Това заяви гл. комисар Антон Златков, шеф на Жандармерия, „ Гранична полиция “, по време на брифинг пред медиите

„ Ние сме готови с наш транспортен съд и следим танкера през нощта. Те пуснаха котва и ще останат там, до момента в който времето се усъвършенства, с цел да може български транспортен съд да се приближи безвредно. Вълнението на морето е високо и се чака подобаващ миг “, добави той.

Комисар Златков посочи, че сега има непрекъсната връзка с турските управляващи, а румънските също са запитани дали чакат кораба. „ След като бяхме сигурни, че никой не го чака и че се движи отвън открития морски кулоар, бяхме в подготвеност за реакция “, каза  комисарят.

Според информацията, корабът навлиза в български териториални води от турска страна, а екипажът твърди, че не транспортира гориво. Полицията и морските управляващи наблюдават от близко обстановката, с цел да подсигуряват безвредното ръководство на случая.

Руският KAIROS, който е в секционните описи на Съединени американски щати и Европейски Съюз, влезе във военната сводка преди няколко дни, откакто стана ясно, че е изумен при украински удари с безпилотни морски дронове „ Sеа Baby “. Не е известно по какъв начин се е озовал в български води.

SafeNews напомня, че на 28 ноември пожар избухна на борда на KAIROS. Тогава стана ясно, че е нападнат от украинската войска. Корабът е плавал към съветското пристанище Новоросийск. През последните месеци при диверсии бяха изумени 7 други търговски кораба.

 

ИЗВЪНРЕДНА СИТУАЦИЯ!: Ударен от Украйна танкер от съветския „ горист флот “ заседна край Ахтопол, призован е спешният щаб! (СНИМКИ)

Източник: Нова

Още вести четете в: България, Свят, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР