Валери Свиленов: Доволни сме, че бихме и не дадохме жертви
Вчера Ботев (Ихтиман) победи с 2:0 в Кюстендил над едноименния отбор. Срещата е от 20-ия кръг на Югозападната Трета лига. Треньорът Валери Свиленов разяснява пред клубния уебсайт.
Ботев (Ихтиман) бие в Кюстендил
„ Получи се здрав дуел, в който доста се разчиташе на единоборствата. Това, на което се играеше и се назовава терен, не позволяваше да се играе нищо друго. Ние това го знаехме, говорихме го през седмицата и радващото е, че момчетата се вслушаха в думите ми и още първоначално влязоха по този начин, както искахме. Нашата концепция бе да сме нападателни, да се „ сбием “ и да спечелим дуела. Ние бяхме тимът, който се опитваше повече да играе с топката, да управлява дуела. Имахме още обстановки пред вратата на съперника. Ако отстъпвахме по нещо в дуела, бе в началните минути, в които имаше лек домашен напън. Но това бе за интервал от 7-8 до 10 минути. След това взехме самодейността и до края на мача диктувахме безусловно всичко. Много съм удовлетворен от всеки един, който получи късмет за игра. Доволен съм от резултата и най-важното е, че от този мач излязохме без травми, тъй като играхме на сходство на картофена равнища “.
„ Получи се здрав дуел, в който доста се разчиташе на единоборствата. Това, на което се играеше и се назовава терен, не позволяваше да се играе нищо друго. Ние това го знаехме, говорихме го през седмицата и радващото е, че момчетата се вслушаха в думите ми и още първоначално влязоха по този начин, както искахме. Нашата концепция бе да сме нападателни, да се „ сбием “ и да спечелим дуела. Ние бяхме тимът, който се опитваше повече да играе с топката, да управлява дуела. Имахме още обстановки пред вратата на съперника. Ако отстъпвахме по нещо в дуела, бе в началните минути, в които имаше лек домашен напън. Но това бе за интервал от 7-8 до 10 минути. След това взехме самодейността и до края на мача диктувахме безусловно всичко. Много съм удовлетворен от всеки един, който получи късмет за игра. Доволен съм от резултата и най-важното е, че от този мач излязохме без травми, тъй като играхме на сходство на картофена равнища “.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




