Възходът на Арсенал продължава с пълна сила. Тази вечер топчиите

...

Арсенал се съживява! Топчиите със снежно голово шоу срещу УБА

Възходът на Арсенал продължава с цялостна мощ. Тази вечер " топчиите " реализираха трети следващ триумф, като този път надделяха като посетител Уест Бромич Албиън с 4:0. Триумфът бе извънредно скъп за селекцията на Микел Артета, която се отдалечи от зоната на изпадащите и към този момент на позиция №12 с 23 точки.
 Ефективен Тотнъм с класика против атакуващия Лийдс

Стилът на Жозе Моуриньо се оказа доста по-ефективен от този на Марсело Биелса

Битката на " Дъ Хоутърнс " беше белязана от изобилен снеговалеж, който затрудни оптимално футболистите от двата тима.
 Снимка 512004
Източник:

Въпреки това, попадение в мача видяхме още в 23-ата минута. Критикуваният шотландец Киърън Тиърни направи солова акция по фланга, направи за смях противника си Фърлонг, след което насочи неспасяем изстрел в далечния ъгъл на Джонстоун.

" Топчиите " напълно се успокоиха след единствено още пет минути, когато преднината им към този момент беше два гола. Лондончани сътвориха композиция на висока скорост, при която Букайо Сака получи задължаващо подаване от Емил Смит-Роу и вкара без съществени компликации в мрежата на " дроздовете ".

Класиката можеше да бъде реалност още до почивката, само че Александре Лаказет съумя само да провокира страхотна интервенция от стража на УБА.
 Снимка 512005
Източник:

Паузата не промени по никакъв метод развоя на събитията през втората част. Александре Лаказет се добра до заслуженото си попадение в 60-ата минута. Tогава французинът се разписа, поставяйки завършек на поредност от трагични мигове пред вратата на Уест Бромич, включващи греда и изчистване от голлинията.

Отново той, четири минути по-късно, оформи и крайното 0:4. Киърън Тиърни се възползва от отличното си показване довечера и даде задължаваща асистенция за стрелеца, който не пропусна да означи второто си попадение в мача.
 Снимка 512006
Източник:

До края " дроздовете " се разминаха с почетен гол, а капитанът на гостите Обамеянг не можа да запише името си измежду голмайсторите за Арсенал.

В идващия кръг на Арсенал следва градско дерби с Кристъл Палас. Уест Бромич Албиън гостува на 13-ия Уулвърхямптън.
 Кристъл Палас победи Шефилд Юнайтед, само че пострада от грубостите на
Кристъл Палас победи Шефилд Юнайтед, само че пострада от грубостите на " остриетата "