Възелът в Серия А се разплете! Всички срещи от последния

...

Възелът в Серия "А" се разплете - "Аталанта" и "Интер" ще играят в Шампионската лига

Възелът в Серия " А " се разплете! Всички срещи от последния 38-и кръг се изиграха и станаха ясни последните два представителя на Италия в Шампионската лига през идващия сезон. Четирите отбора, които водеха борба за двете позиции в най-авторитетния клубен шампионат, завоюваха срещите си и разбърквания в класирането нямаше.

Така " Аталанта " и " Интер " се причислиха към първенеца " Ювентус " и сребърния медалист " Наполи ". В Лига Европа пък присъединяване ще вземат " Милан " и " Рома ".
Снимка: Getty Images
В Бергамо " Аталанта " завоюва с 3:1 против " Сасуоло " и си обезпечи третото място с актив от 69 точки. Бергамаските претърпяха потрес в 19', когато Доменико Берарди даде задатък на гостите.

" Аталанта " обаче реализира цялостен поврат, като голмайсторът на отбора Дуван Сапата изравни в 35', а през втората част Алехандро Гомес (53') и Марио Пашалич (65') оформиха крайния резултат. " Сасуоло " приключи дуела с 9 души след червени картони на създателя на попадението за " неровердите " Доменико Берарди в края на първото полувреме и на Даниеле Манянели в 83'.
В Милано домакинът " Интер " надделя доста мъчно с 2:1 борещия се за оцеляване " Емполи " и го прати в Серия " Б ". " Нерадзурите " поведоха в 51' посредством резервата Балде Кейта, а четири минути по-късно капитанът Мауро Икарди изпусна от бялата точка.

Когато не вкарваш - ти вкарват... Хамед Траоре изравни четвърт час преди края и смълча трубуните на " Джузепе Меаца ".

В 81' обаче Раджа Наинголан върна усмивките по лицата на интеристите, които претърпяха инфарктни моменти до края на срещата. На няколко пъти вратарят Самир Ханданович бе последна бариера, в това число и в последните секунди. В последна сметка " Интер " стигна до скъпите три точки.
В същото време " Милан " победи с 3:2 като посетител СПАЛ, само че остана на пето място с точка по-малко от градския си противник.

" Росонерите " си осигуриха преднина от два гола в границите на 5 минути сред 18' и 23' посредством Хакан Чалханоглу и Франк Кесие, само че противникът възвърне равенството с попадения на Франческо Викари (28') и Мохамед Фарес (53'). Тимът на Дженаро Гатузо въпреки всичко взе своето в 66', когато Кеси бе прецизен от дузпа.
В друга среща от кръга " Рома " се наложи с 2:1 като хазаин на " Парма " и приключва сезона на шесто място, което праща " римските вълци " във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

" Джалоросите " поведоха с гол на Лоренцо Пелегрини (35'), преди някогашният състезател на " Рома " Жервиньо да изравни в 86'. Само три минути по-късно Диего Пероти донесе триумфа на домакините. Тазвечершният мач на " Олимпико " обаче бе значим не поради изхода от срещата, а тъй като бе финален за Даниеле Де Роси с екипа на " Рома ". Капитанът се раздели с родния си клуб след 18 сезона, в които записа 616 мача и означи 63 гола.
Де Роси трогна тифозите на " Рома " с прочувствено писмо Тази вечер капитанът ще изиграе последния си мач с екипа на "джалоросите "
Източник: btvnovinite.bg