Дръжте някакви пари под матрака си, съветва холандската централна банка
Във вторник предизвести, че фамилиите би трябвало да разполагат с задоволително пари в брой , с цел да им стигнат за три дни при положение на изключителна обстановка, написа „ Politico “.
От институцията поучават хората да държат на несъмнено място в твърда валута по 70 евро на възрастен и 30 евро на дете , ако електронните системи за разплащане се срутен.
Банката уточни опасността от хакерски атаки – възходящ риск поради все по-напрегнатата геополитическа обстановка – като една от аргументите потребителите да бъдат готови.
През април спиране на електрозахранването в Испания и Португалия провокира съществени, само че в последна сметка краткотрайни проблеми с платежните системи.
Заделените парични средства би трябвало да са задоволителни за покриване на „ минимално нужните разноски за интервал от три дни, като да вземем за пример за вода, храна, медикаменти и превоз “ .
Холандската централна банка също имаше някои препоръки за търговците: Те би трябвало да разполагат с различни платежни системи, като да вземем за пример сканиращи QR кодове, ако терминалите в точките на продажба не работят.
През март Европейската комисия разгласява проект за подготвеност , в който предлага на жителите да се запасят с храна за три дни, с цел да се обезпечат доставки при положение на изключителни обстановки като война или естествени бедствия.
Присъединете се към нашия
Европейски Съюз одобри 17-и пакет от наказания против Русия




