Във видеоклипа с продължителност 45 секунди се виждат деца, които

...
Във видеоклипа с продължителност 45 секунди се виждат деца, които
Коментари Харесай

Австралия: Забраната на социални мрежи за тийнейджърите е нещо добро за децата

Във видеоклипа с дълготрайност 45 секунди се виждат деца, които гледат втренчено в екраните на телефоните си, и на този декор се чува: " За положителното на Кристи, за положителното на Луси и Аня, за положителното на Сам, за положителното на Холи, за положителното на Ноа. "

Нататък в рекламата се споделя: " От 10 декември децата под 16-годишна възраст към този момент няма да могат да си вършат акаунт в обществените мрежи. Това е част от нов закон, с който целим да предпазим младежите на възраст под 16 години. "

Уелс съобщи, че акцията има за цел да осведоми за измененията, които предстоят за фамилиите, и предизвиква родителите да " стартират да приказват " за възбраната с децата си.

Законът бе утвърден през ноември 2024 година и има за цел да промени изискванията на възбраната, която сега важи единствено за децата под 13-годишна възраст.

Лявоцентристкото държавно управление на премиера Антъни Албанезе съобщи, че съгласно изследване несъразмерното прилагане на обществени мрежи вреди на младежите, в това число посредством заблуждаваща информация и кибертормоз.

Правителствата по света следят деликатно използването на възбраната в Австралия, до момента в който онлайн платформите й се опълчиха.

На парламентарно чуване през вчерашния ден компанията " Ютюб " съобщи, че това може да има " непредвидени последствия ", както и че ще бъде " извънредно мъчно " да се приложи. Уебсайтът загатна също, че ще предприеме правни дейности против възбраната.

" Сигурна съм, че те схващат отговорностите си според австралийските закони и ще ги съблюдават ", съобщи тя.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР