Във възхитителното северозападно българско село Лютиброд, което се гордее с

...
Във възхитителното северозападно българско село Лютиброд, което се гордее с
Коментари Харесай

Село Лютиброд е домакин на уникалния фестивал XFest Bulgari...

Във възхитителното северозападно българско село Лютиброд, което се гордее с богато завещание от антична история от тракийския, римския, византийския, турския и съветския интервал, една мексиканка ще донесе за първи път традициите и културата на предците си в селото!
 

От 25 до 27 юли 2025г. невероятният интернационален фестивал XFest Bulgaria 2025 ще събере на едно място 25 известни персони и актьори от Мексико, Швейцария, Швеция, Италия, Гърция, Куба, Колумбия, Чили, Аржентина, Канада, Белгия, Франция, Израел, Ирландия, Тибет, Индия и Франция .

“Страхотно е да излезем на открито, да споделим културата си с други страни и да се срещнем с нови хора ”,

споделят от организационния екип.

Международният фестивал XFest Bulgaria 2025 ще се организира от 25-ти до 27-ми юли, съгласно X Fest Bulgaria и Ticketstation. Това ще бъде първото издание на фестивала в България, като уредниците показват остарялата завещание, чиста природа и мирната земя на страната като аргументи за избора на локация, показва X Fest Bulgaria.

За първи път в България ще гостуват световноизвестни музиканти, посветили се на некомерсиалната различна музика. Още първата вечер на сцената ще излязат трима мексиканци – Хосе Пабло Хименес Енрикес, който ще показа „ надълбоко странствуване из средновековните, персийските и монголските свещени звуци “, Луис Мендес, с помощта на който публиката ще чуе античния глас на инструментите на маите и музикалната традиция на мексиканските предшественици, и оперният артист Едуардо Дика.

Съботната стратегия включва осъществявания на канадско-израелския музикант и артист Яел Декелбаум и Лотен Намлинг, който извършва тибетски родови песни. В неделя публиката ще чуе още един израелски музикант – артист и композитор Орка Теплер, както и чилийска, кубинска и колумбийска група за салса, кумбия и меренге „ Ritmo Latino “.

През трите дни на фестивала ще има проведена занаятчийска кухня навън „ Cacao, Chile & Maíz “, която ще предлага кулинарни изкушения, представящи многото народи на фестивала.

Организаторите плануват и холистични семинари и прекарвания, предопределени да подхранят мозъка, тялото и духа. Ще се преподават умения, които усъвършенстват живота и предизвикват благосъстоянието и личностното израстване. Предвидени са 12 майсторски класа, измежду които: „ Изкуството на Сутил Ки – Айкидо “, „ Да помним свещеността на естественото и органично раждане “, „ Магията на представлението Пантомима “, „ Изкуството да познаваш мексиканския Темаскал посредством толтекския шаманизъм “, „ Да овладееш гласа си посредством тибетски мантри “, „ Лечебните мелодии на международната музика “, „ Свещената просвета на античните храмове: Пътуване в свещената геометрия и полетата на Земята “, „ Космически дизайн: Откриване на дълбоките връзки сред Космоса и вашия живот “ и други

Предвидени са и още две зони – за занаятчийски ръчно направени артикули и за художествено изложение, в която надарени художници ще покажат своите истински документални филми.

Освен от Мексико, във фестивала ще вземат участие актьори от Швейцария, Турция, Англия, Белгия, Аржентина, Италия, Испания, България, Гърция, Франция, Швеция, Израел, Чили, Колумбия, Тибет и Индия.

През трите дни ще има и специфична детска стратегия със занимателни игри и работилници. За искащите да отседнат на място, уредниците плануват зона за паркиране и палатков лагер със санитарни възли.

Част от фестивала ще се организира на общински терен, а Община Мездра ще спомага логистично за провеждането му.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР