Ватерполистките на САЩ за шести път спечелиха Световната титла. Във

...

Ватерполистките на САЩ с шеста Световна титла

Ватерполистките на Съединени американски щати за шести път завоюваха Световната купа. Във финала в Кунаджу (Южна Корея) те съкрушиха Испания с 11-6 в повтаряне на финала от Будапеща 2017.
 Страхотни 1/4-финали на Европейското по водна топка до 15 години

Унгария, Италия, Гърция и Черна гора не престават в борбата за купата

Въпреки упованията, че този път иберийките могат да поднесат сензация, новите остарели шампионки поведоха от началото. Втората част беше релативно равностойна, като в средата на на срещата резултатът беше " единствено " 5-3. Всичко завърши в третата четвъртина, когато американките вкараха 4 безответни гола. Преди 2 години в Будапеща финалът приключи при 13-6. Сега резултатът е 11-6.

Испанките останаха с утехата и извоюваната квота за Токио 2020, за където се причислиха към Япония и Съединени американски щати.

Австралия надделя Унгария в борбата за бронза с 10-9, като целият мач вървеше гол за гол. Русия в в съвсем подобен мач победи Италия също с 10-9 и зае петото място. Холандия и Гърция си спретнаха фолово шоу в третата част, когато си вкараха общо 10 гола. " Лалетата " заеха седмото след триумф с 11-9.