Варненската баскетболистка Борислава Христова продължава със силните си изяви в

...

Страхотна Борислава Христова изведе Вашингтон Стейт до първа победа в САЩ

Варненската баскетболистка Борислава Христова продължава със мощните си изяви в колежанското състезание на Съединени американски щати. Тя изведе своя Вашингтон Стейт до първа победа през този сезон след 74:70 над Сан Франциско, което прекъсна серията му от две следващи загуби през 2017/2018.

181-сантиметровият гард още веднъж бе над всички за Вашингтон Стейт, като се разписа с 20 точки, 7 битки, 1 асистенция, 2 откраднати топки и чадър за 30 минути на паркета. При стрелбата си българката бе 7/14 от приблизително разстояние и 6/9 от линията за осъществяване на наказателни удари.

Нейната съотборничка Мария Костуркова завърши срещата с 4 точки и 8 битки за 16 минути на паркета, като бе 2/3 при стрелбата си за две точки.

Кугърс изоставаха с 8 точки в средата на второто полувреме, само че се стегнаха и през последната четвърт направиха серия от 12-0, с цел да завоюват със 74:70, като нанесоха първо проваляне на своя противник.

На 19 ноември Вашингтон Стейт на Борислава Христова ще се изправи против Кентъки.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg