Варна ще получи втори специализиран микробус за хора с увреждания,

...
Варна ще получи втори специализиран микробус за хора с увреждания,
Коментари Харесай

Варна получава втори специализиран микробус за хора с увреждания

Варна ще получи втори профилиран микробус за хора с увреждания, с цел да се оправи с увеличаващия се брой ползватели на транспортната услуга и честите усложнения при обезпечаване на транспорт, стана ясно на днешното съвещание на комисията по обществени действия и жилищна политика.

Първоначално в Социалната стратегия за 2025 година беше очакван единствено един микробус с 8+1 места, оборудван с платформа и място за две инвалидни колички. Автомобилът към този момент е поръчан, само че се оказа непълен – изключително по време на образователните часове, когато се транспортират 115 деца от обществени центрове и възпитаници от Специалното учебно заведение за деца с нарушено зрение „ Проф. доктор Иван Шишманов “.

С новия микробус ще се улесни и превозването на жители с увреждания до лечебни заведения, институции, работни места и обществени услуги, изясняват от общината. Предвидената стойност е до 150 000 лв., а средствата ще дойдат от икономии по функционалност „ Социално обезпечаване, подкрепяне и грижи “.

Решението е подкрепено единомислещо от обществената и финансовата комисия и ще бъде дефинитивно гласувано на сесия на Общинския съвет.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР