Вариантът Омикрон вероятно не изисква специална бустерна ваксина. Стандартна подсилваща

...
Вариантът Омикрон вероятно не изисква специална бустерна ваксина. Стандартна подсилваща
Коментари Харесай

Излязоха първите данни за ваксината на Moderna срещу Омикрон

Вариантът " Омикрон " евентуално не изисква специфична бустерна ваксина. Стандартна подсилваща доза има същото равнище на отбрана, каквото и специфичната ваксина на компанията Moderna, предопределена за битка с " Омикрон ".

Това демонстрира изследване на откриватели от държавното управление на Съединени американски щати, при което на маймуни, имунизирани с две дози от имунизацията на Moderna, 9 месеца по-късно се слага или стандартния бустер на компанията, или подобен, ориентиран особено към разновидността " Омикрон ", предава Reuters.

Изследователите тестват разнообразни аспекти на имунните реакции на животните и ги излагат на вируса. Те откриват, че и двата бустера създават " сравними и обилни нараствания на обезвреждащите реакции на антителата " против всички разновидности, в това число " Омикрон ", съгласно изследването, оповестено на bioRxiv преди партньорска инспекция - т.е. това към момента е чернова. И Moderna, и BioNTech/Pfizer започнаха да тестват характерни за " Омикрон " бустери на своите ваксини в клинични изследвания върху хора. " Това е доста, доста добра вест. Означава, че не е належащо коренно да препроектираме имунизацията, с цел да я създадем ваксина за " Омикрон ", споделя Даниел Дуек, откривател на имунизациите в Националния институт по алергии и инфекциозни заболявания, който управлява изследването. Според Дуек повода е, че както истинската, по този начин и характерните за " Омикрон " ваксини са " кръстосано реактивни ", което значи, че могат да разпознават доста разнообразни разновидности на вируса.

Резултатите са сходни на изследвания, тестващи бустер на Moderna, ориентиран към Бета разновидността на ковид, сподели доктор Джон Мур, професор по микробиология и имунология в Медицинския лицей Уийл Корнел, който не е взел участие в проучването. " Нека забележим какво демонстрират данните (от проучването) при хора. Данните за маймуните като цяло са много предсказуеми, само че ще ви трябват данните при хора ", поучава доктор Мур. Едно от основните преимущества на изследването на маймуните е, че откривателите могат да ги имунизират с бустерна доза и по-късно да ги заразят с вируса и да измерят имунния отговор, нещо, което не може да бъде направено при опити с хора, изяснява Мур.

Молекулярният биолог доктор Георги Маринов обаче е на напълно друга позиция в тълкуването на резултатите. Той от дълго време предизвестява, че сегашните ваксини сами по себе си не могат да се оправят с епидемията и че би трябвало " китайски метод " в целия свят. Това обаче от дълго време се оспорва като невероятно поради обстоятелството, че вирусът мина в доста скотски популации и има скотски резервоари.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР