Върховният касационен съд (ВКС) осъди окончателно на шест години затвор

...
Върховният касационен съд (ВКС) осъди окончателно на шест години затвор
Коментари Харесай

ВКС осъди окончателно на шест години затвор Адриан Антонов за катастрофата, при която загинаха Анна-Мария Малчева и Явор Стоянов

Върховният касационен съд (ВКС) осъди дефинитивно на шест години затвор Адриан Антонов за злополуката, при която починаха Анна-Мария Малчева (24 г.) и Явор Стоянов (23 г.). Решението на съда е оповестено на уеб страницата на институцията и с него се удостоверява присъдата от по-долната инстанция.

Антонов се призна за отговорен по обвиняването, че през нощта на 8 май 2023 година е карал с над 100 км/ч. Така се стига до злополуката на бул. " Сливница ", при която бяха блъснати двамата младежи.

В мотивите си върховните магистрати регистрираха разкаянието и съжалението, което Антонов показва.

Според висшите съдии младата възраст на Ани и Явор не може да се одобри за отегчаващо събитие. Това е по този начин, тъй като става дума за закононарушение по несъобразителност, при което той не ги е познавал, мотивираха се магистратите. Те допълниха, че поправянето на подсъдимия би трябвало да има превес при установяване на строгостта на наказването.  

На 28 април от прокуратурата поискаха по-тежко наказване с мнение, че Антонов даже е траял да кара след случая. Бе застъпена и тезата, че младежът не е направлявал автомобила, който ръководи.

На 4 юли предходната година Софийският градски съд осъди на девет години затвор Адриан Антонов. След като на разпоредителното съвещание той направи признания, присъдата му бе понижена с една трета. Така той получи шест години затвор, а книжката му бе отнета за девет години. 


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР