Въпреки това , игра с ръка на Bogle означаваше, че

...

Шефилд Юнайтед 2-5 Брайтън: Жоао Педро отбелязва първи хеттрик на Чайките в  трилър на Брамал Лейн, докато те напредват към петия кръг на ФА Къп

Въпреки това, игра с ръка на Bogle означаваше, че Педро можеше да осъществя още една дузпа след 52 минути, а звездата на Брайтън означи своя хеттрик с хубав удар от границата на наказателното поле в 67-ата минута.

Дани Уелбек постави черешката на тортата в 97-ата минута, с цел да изпрати почитателите на Брайтън вкъщи с наслада.

Педро към този момент означи 18 гола за сезона и е осъществил всичките си 10 от точните удари.

От решаващо значение е, че хората на Роберто Де Зерби са в 16-финалите на ФА Къп, до момента в който екипът на Крис Уайлдър е отвън конкуренцията.

Жоао Педро означи хеттрик, когато Брайтън победи Шефилд Юнайтед в четвъртия кръг на ФА Къп