Въпреки опитите на президента да отклони страната ни от постигането

...
Въпреки опитите на президента да отклони страната ни от постигането
Коментари Харесай

Петкова: Вървим към еврозоната въпреки президента

„ Въпреки опитите на президента да отклони страната ни от постигането на нейната стратегическа цел – а точно участието в еврозоната, държавното управление и аз като финансов министър продължаваме интензивно своята работа за това България да заеме своето почтено място. “

Това съобщи пред български публицисти в Брюксел министърът на финансите Теменужка Петкова. Вчера тя взе участие в съвещания на Еврогрупата, а през днешния ден – на Съвет „ Икономически и финансови въпроси “ (ЕКОФИН).

Коментарът на Петкова бе във връзка импортираното през вчерашния ден от президента Румен Радев в Народното събрание предложение за референдум дали българите са съгласни да бъде въведено еврото през 2026 година

В рамките на всички постоянни месечни срещи България непрекъснато разисква напредъка си към еврозоната, посочи тя. Вчера тя е показала последната информация по работата ни през последния месец, както и с последните развития по тематиката у нас.

Петкова е уведомила евроинституциите, че участието в еврозоната остава ключов приоритет за България. Това ще разреши на страната ни да резервира своята икономическа и финансова непоклатимост.

Следващата значима стъпка, която следва, е обвързвана с конвергентните отчети. Те ще бъдат направени от Европейската комисия и Европейската централна банка (ЕЦБ) и би трябвало да излязат при започване на юни.

„ Европейските институции потвърдиха своя ангажимент за това, че следваме авансово избрания график във връзка с подготовката и разглеждането на конвергентните отчети “, посочи министърът.

Теменужка Петкова изрази разбиране, че все пак България върви решително към реализацията към своя стратегически приоритет – участие в еврозоната от 1 януари 2026 година

Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР