МВнР се е свързало с четирима от петимата българи, с които нямаше контакт след бедствието във Валенсия
158 станаха жертвите на опустошителната стихия, десетки към момента са в неопределеност. А локалните синоптични служби оповестиха оранжев код за мощни превалявания в някои елементи на Каталуния и Валенсия.
В града Валенсия като че ли нищо не се е случило, само че в покрайнините е пъкъл. Все още не е ясно какъв брой тъкмо са изчезналите. Супермаркетите са празни и обикновени артикули и вода мъчно могат да бъда открити.
Въпреки че дежурните екипи са съумели да възстановят електроснабдяването за 75% от засегнатите семейства, в региона с доста хора връзка към момента няма. Няма и вода.
Едно от най-засегнатите места в региона е Пайпорта, където е домът и фамилията на Светлана Ангова. Тя живее от 24 години в Испания. По време на бедствието е била в България и се е наложило полетът ѝ да бъде пренасочен до Аликанте. Оттам стигането до Валенсия е било кошмарно.
Семейството ѝ към момента е изолирано от света. „ Вчера ги чух. Няма ток, няма вода. Не мога да си стигна до жилището. Не знам накъде да потегли ”, съобщи пред NOVA Ангова.
„ Започва да става все по-трудно. В момента всички доброволци от Валенсия се придвижват насам. Ходят пешком, минават километри. Опитваме се да помогнем на всички, само че за жалост, нямаме тази опция ”, съобщи Борислав Веселинов./NOVA




