Ванс започна речта си на форума в Мюнхен с коментар

...
Ванс започна речта си на форума в Мюнхен с коментар
Коментари Харесай

Вицето на Тръмп смълча залата в Мюнхен, разкритикува ЕС по всички...

Ванс стартира речта си на форума в Мюнхен с коментар за анулирането на изборите в Румъния, наричайки това „ оттегляне от демокрацията “. 

 

„ Когато европейските съдилища анулират резултатите от избори, ние си задаваме въпроса: „ Какви в действителност са тези стандарти? “ – съобщи Ванс. " През декември Румъния анулира резултатите от президентските избори въз основата на някакви разследващи данни и под натиска на континенталните съседи. Доколкото разбирам, се твърдеше, че съветската дезинформация се е разпространявала и е повлияла на изборите. Ако вашата народна власт може да бъде разрушена благодарение на няколко стотин хиляди $, с които се закупува такава реклама, то тази народна власт въобще не е доста мощна ", сподели вицепрезидентът на Съединени американски щати на Мюнхенската конференция.

 

Джей Ди Ванс цитира някогашния еврокомисар Тиери Бретон, който декларирал с наслада, че румънските избори са анулирани, а в случай че не всичко върви по проект в Германия и там ще се случи същото.

 

Той упрекна Европейски Съюз в ограничение на свободата на словото. „ За страдание, не постоянно разбирам какво се е случило с спечелилите в Студената война. Бях в Брюксел. Някои комисари предизвестяват, че избрани медии могат да бъдат затворени, с цел да се предотврати разпространяването на нездравословни апели към принуждение или с цел да се спрат антифеминистки изказвания “, сподели Ванс.

 

„ Европа се е отдалечила от нашите общи полезности “, продължи Ванс с рецензията към Европейския съюз.

Той също по този начин съобщи, че не Русия и не Китай са главните закани за Европа, а проблемите вътре в самия Европейски съюз. " Тревожи ме опасността от вътрешната страна, отстъплението на Европа от някои от нейните най-важни полезности, които съответстват с полезностите на Съединени американски щати “, заяви Ванс.

 

Ванс също по този начин упрекна уредниците на Мюнхенската конференция по сигурността, че са забранили присъединяване на извънредно десни и извънредно леви партии в събитието. „ Те отразяват избрана част от обществото. Ние би трябвало да водим разговор с тях, само че не сме длъжни да се съгласяваме с тях “, заяви Ванс.

 

След това той се обърна към европейските водачи: „ Ако се страхувате от вашите гласоподаватели, Америка няма да може да ви помогне и вие няма да можете да извършите нищо за Съединени американски щати. Нуждаете се от либерален мандат. Несигурният мандат дава несигурни резултати. “

 

Ванс съобщи, че е подготвен да посети Москва за договаряния по Украйна. Той също изрази убеденост, че Съединени американски щати ще съумеят да реализират съглашение за привършване на войната в Украйна.

 

Вицепрезидентът прикани европейските чиновници да лимитират противозаконната миграция на континента - Ванс сподели, че европейският електорат не е дал своя вот за отваряне на границата за милиони противозаконни имигранти. Миграционната рецесия в Европа не е зародила „ във вакуум “, тя е предизвикана от съзнателни решения на политиците през последното десетилетие, съобщи той.

 

Единственият път, в който залата в Мюнхен се засмя бяха думите на Ванс: " Америка устоя 10 години поуки от Грета Тунберг. Сега и вие в Европа ще търпите Илон Мъск няколко месеца ".

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР