Вандалските прояви пред Паметника на съветската армия са част от

...
Вандалските прояви пред Паметника на съветската армия са част от
Коментари Харесай

Страхил Ангелов: Реабилитират фашизма

Вандалските прояви пред Паметника на руската войска са част от наклонността да се оправдава фашизмът. Това разяснява Страхил Ангелов, някогашен народен представител от Българска социалистическа партия, в предаването „ Добър ден, България “ на Радио „ Фокус “.

„ Това е притеснителна наклонност в цяла Европа и ние искрено вървим в тая посока, надали не да ми се показа за нещо, което пък не е било, видите ли, чак толкоз неприятно. Да, разбирам, тези, които са изгубили Втората международна война, търсят реванш, по всякакъв начин. И през последните 30 години, като се изключи че въоръжиха чисто механически, с оръжие и така нататък едни много съмнителни субекти в Украйна, само че те въоръжиха и младежта с тази идеология, която за мен най-малко е недопустимо “, уточни Ангелов.

„ Този монумент е знак на нещо напълно друго и това, което отново дублирам, едно малцинство кресливо натрапва всекидневно, не е и правилно чисто исторически. Паметникът би трябвало да си бъде там, както и всеки един монумент. Аз също имам много запаси във връзка с паметника на така наречен „ жертви на Народния съд “ пред НДК, тъй като там има имена с много съмнителна известност “, съобщи Страхил Ангелов.

„ От друга страна, не съм склонен и не разбирам за какво би трябвало непознат байрак да виси на българска административна постройка “, уточни някогашният народен представител.

„ Защо би трябвало да участва на българска административна постройка и да стои непрекъснато патрулен автомобил на Столична дирекция на вътрешните работи да го пази? Това какво постанова наличието на непознат байрак там? “, попита Страхил Ангелов.

„ Вместо да приказваме кой монумент да срутим и кое посолство да наклепаме с някаква си багра, каквато сме намерили, би трябвало да обърнем внимание на облагите, които натрупа НЕК поради високата цена на електрическата енергия
„ Да си довършим и да си инсталираме двата реактора, които са закупени, платени и доставени на площадката на „ Белене “. Или отново някой ще излезе да каже, че то стопански не е преференциално. Вместо да се занимаваме с такива неща, ние губим време с нещо, което в България няма да пусне корени. Уверявам ви, всички тия хора, които се занимават с това – те не са доста, няма да може да пусне това корени в България “, уточни още Страхил Ангелов.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР