Валери Божинов се завърна с гол в българския футбол. В

...

Божинов се завърна с гол в България

Валери Божинов се завърна с гол в българския футбол. В дуел от осмия кръг от Първа лига някогашният български национал се разписа в дебюта си за гостуващия " Ботев " (Враца) при равенството 1:1 против " Витоша " (Бистрица) в първа среща от осмия кръг в Първа професионална лига.

Бившият нападател на " Ювентус " и " Манчестър Сити " беше прецизен в 27-ата минута, когато от придвижване се разписа след подаване отляво на Петър Атанасов. " Витоша " изравни единствено 10 минути по-късно посредством Ивайло Лазаров, който се разписа с техничен удар след подаване на Даниел Кутев.

През втората част двата тима пропуснаха благоприятни условия за гол. В 54-ата минута шут на Спас Георгиев не откри задачата, до момента в който 10 минути по-късно Четин Садула също не съумя да се разпише след центриране на Иван Вълчанов.

След това тъждество " Ботев " има актив от 8 точки, до момента в който " Витоша " е с две точки повече на осмо място в класирането.

" Витоша " (Бистрица) - " Ботев " (Враца)  1:1

0:1 Валери Божинов 27

1:1 Ивайло Лазаров 37

" Витоша " (Бистрица): Християн Василев, Тодор Гочев (86-Румен Гьонов), Венцислав Бонев, Даниел Кутев, Четин Садула, Петко Цанков, Иван Вълчанов, Лъчезар Котев (81-Кристиян Кочилов), Ивайло Лазаров, Михаил Милчев, Григор Долапчиев (61-Наско Милев)

" Ботев " (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев (74-Емил Стоев), Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Петър Атанасов, Спас Георгиев (58-Юлиян Ненов), Валери Божинов (80- Валери Домовчийски)
Източник: bnr.bg