Валери Божинов обра овациите на публиката във Враца при представянето

...

Публиката във Враца изригна като видя Божинов, той пропусна дузпа

Валери Божинов обра овациите на публиката във Враца при представянето на състава на Ботев за новия сезон. Тимът на Сашо Ангелов изигра контрола с Литекс, която приключи 1:1. Божинов пропусна да донесе успеха, откакто в края не съумя да вкара от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушаване против Даниел Генов. Разделилият се с Левски Валери Божинов се нагърби с осъществяването, само че вратарят избави.

Преди това Ботев бе повел след тъкмо изпълнена дузпа от Валери Домовчийски - в 17-aта минута, а втородивизионният Литекс изравни в 65-ата - 1:1.

Божинов се появи в игра през второто полувреме. Той беше бурно приветстван и преди началото на мача, когато се състоя формалното показване на тима. Разтрогналият с Левски нападател облече екипа на врачани с обичания си номер 86. Ако не получи по-изгодно предложение, Божинов ще остане да играе за Ботев.