Валентин Антов получи един от малкото си поводи за радост

...

Антов асистира за победния гол на своя тим в Серия Б

Валентин Антов получи един от дребното си мотиви за наслада в цветовете на втородивизионния италиански отбор Монца, където играе през този сезон българина. Причината е, че той асистира за победния гол на отбора си против Комо.

Антов влезе от аварийна пейка в 59', а в 88' подаде тъкмо към Хосе Манчин, с цел да може нападателят да завоюва трите точки за домакините.

Мачът можеше да бъде доста по-рано решен обаче, тъй като Монца поведе с 2:0 след попаденията на Дани Мота през първата част, а след почивката Белемо и Виняли върнаха интригата с два бързи гола в средата на полувремето.

В добавеното време Алберто Чери бе изпъден за втори жълт картон, единствено с цел да пропусне идната турнирна среща за отбора си.

Монца по този начин се върна в зоната за плейофите, само че към момента е надалеч от сигурното завръщане в елита. Надпреварата обаче е дълга и занапред се надяваме, че Вальо Антов ще играе по-редново и ще играе все по-важна роля за клуба.

Machin eroe del derby: il Monza batte 3-2 il Como
Източник: fakti.bg