Валенсия спечели важен успех по пътя към спасението в Примера

...

Валенсия с крачка към спасението

Валенсия завоюва значим триумф по пътя към спасението в Примера дивисион.

В първия неделен мач от 30-ия кръг от испанското състезание " бяло-черните " се постановиха с 2:0 като посетители против новобранеца Елче.

Удар на Нико Гонсалес се отби в гредата след още в шестата минута.

Превъзходството на гостите продължи и 13 минути по-късно Единсон Кавани подаде за Самуел Лино, който откри резултата.

Три минути преди почивката Гонсало Верду си вкара автогол и оформи крайното 2:0 в срещата.

През втората част Валенсия контролираше събитията на терена и не позволи никакви изненади.

" Бяло-черните " имат 30 точки и се изкачиха на 18-то място, само че остават в зоната на изпадащите, записвайки най-лошия си сезон в последните четири десетилетия.

Елче има единствено 13 точки и може да се трансформира в първия отбор в елита на Испания, който приключва сезона с по-малко от 20 точки.
Източник: novsport.com