Валенсия се класира за полуфиналите на Лига Европа. „Прилепите“ записаха

...

Валенсия отново подчини Виляреал и си осигури среща с Емери

Валенсия се класира за полуфиналите на Лига Европа. „ Прилепите “ записаха нова победа над Виляреал, като този път се налочиха с 2:0. Така след общ резултат 5:1 възпитаниците на Марселино продължиха в идващия стадий.

Попаденията на „ Местая “ означиха Антонио Латоре и Дани Парехо.

На полуфиналите Валенсия се изправят против Арсенал, който отстрани Наполи. Предстоящият конфликт крие своята прочувствена страна, защото треньор на „ топчиите “ е Унай Емери. Испанецът бе отпред на състава от „ Местая “ от 2008 до 2012 година.

Първото полувреме мина напълно под диктовката на Валенсия. Първата по-сериозна заплаха пред вратата на Виляреал „ прилепите “ сътвориха в 10-ата минута, когато Дани Парехо откри пространство пред себе си и шутира мощно, само че Адрес Фернандес направи ужасно избавяне.

Само три минути по-късно домакините откриха головата си сметка. Гонсало Гедеш проби отляво и центрира, а от границата на вратарското поле Антонио Латоре засече за 1:0.

Веднага след подновяването на играта Кевин Гамейро получи доста точно подаване в наказателното поле, само че изстрелът му бе неакуратен.

Единствената по-чиста обстановка за гостите през първата част пристигна след статично състояние в 40-ата минута. След центриране от ъглов удар, Жерар Морено надскочи всички и игра с глава. Нето обаче се намеси.

Малко преди почивката Кевин Гамейро се включи доста добре в пеналта и нанесе рисков изстрел, който обаче бе блокиран с отличен шпагат на бранител.

Виляреал стартира по-активно при започване на второто полувреме. Алфонсо напредна и от границата на пеналта насочи рисков удар, който обаче бе блокиран с чудесно избавяне на Нето.

Валенсия усили преднината си в 52-ата минута. „ Прилепите “ получиха право да изпълнят фаул, а Дани Паерехо се нае с осъществяването. Той стреля, топката се отби в състезател на „ жълтата подводница “ от стената, промени траекторията си и влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Фернандес, който при все случилото се не можа да реагира – 2:0.

До края на мача шансове се разкриха пред Виктор Руис и Ману Морланес, само че смяна в резултата не последва.

Пъров в 66-ата минута Руис опита точния си мерник с обещаващ изстрел, ориентиран към долния десен ъгъл на Нето. Домакинският пазач обаче се намеси решаващо.

10 минути преди края на постоянното време Ману насочи мощен удар, минал на косъм над напречната греда.

Валенсия - Виляреал 2:0

1:0 Латоре 13'

2:0 Дани Парехо 54'

Стартови сформира:

Валенсия (4-4-2): Нето - Латоре, Диакаби, Ронкалия, Вас – Гедеш, Парехо, Солер, Торес – Мина, Гамейро

Виляреал (4-4-2): Фернандес – Ратуй, Мори, Руис, Хауме – Морланес, Тригерос, Касерес, Алфонсо – Раба, Морено