Политико: Белият дом съставил черен списък на страните от НАТО, които не го подкрепили за Иран
В Вашингтон правели обзор на приноса на всяка една страна към груповата сигурност
Американската администрация е съставила черен лист на страните от НАТО, които са отказали да поддържат Съединени американски щати във войната с Иран, и търси способи да ги накаже, заяви Politico, базирайки се на стои източници.
Документът, върху който чиновниците работели преди визитата на генералния секретар на НАТО Марк Рюте във Вашингтон от 8 до 12 април, включвал обзор на приноса на държавите-членки на НАТО към организацията и „ ги класирал по равнища “, оповестяват пред изданието трима европейски дипломати и чиновник на Пентагона.
Министърът на защитата Пийт Хегсет обоснова опцията за сходна самодейност предишния декември. „ Примерните съдружници, които показват положително показване, ще получат нашите специфични привилегии “, цитира го Politico. „ Съюзниците, които не престават да не извършват своя дял от груповата защита, ще понесат последици. “
Според един посланик описът наподобява отразява тази идея.
„ Белият дом има документ за положителните и неприятните съдружници “, сподели той. Източници показват, че администрацията на Съединени американски щати пази детайлностите в загадка, до момента в който възнамерява разнообразни разновидности. Длъжностните лица не дават изясненост какви биха могли да бъдат тези привилегии или последици, прибавиха те.
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп по-рано съобщи, че ще преразгледа ролята на Съединени американски щати в алианса. Според Politico Вашингтон теоретично би могъл да понижи финансирането на НАТО, да понижи броя на американските войски в Европа и да предислоцира войски от една страна в друга. Двама европейски чиновници, осведомени с сходни проекти, показаха също по този начин ограничението на взаимните учения, намаляването на продажбите на оръжие на „ неприятни “ съдружници и прехвърлянето на оръжия на „ положителни “ съдружници като евентуални последствия за тези, които откажат да дават помощ от Съединени американски щати.
Американската администрация е съставила черен лист на страните от НАТО, които са отказали да поддържат Съединени американски щати във войната с Иран, и търси способи да ги накаже, заяви Politico, базирайки се на стои източници.
Документът, върху който чиновниците работели преди визитата на генералния секретар на НАТО Марк Рюте във Вашингтон от 8 до 12 април, включвал обзор на приноса на държавите-членки на НАТО към организацията и „ ги класирал по равнища “, оповестяват пред изданието трима европейски дипломати и чиновник на Пентагона.
Министърът на защитата Пийт Хегсет обоснова опцията за сходна самодейност предишния декември. „ Примерните съдружници, които показват положително показване, ще получат нашите специфични привилегии “, цитира го Politico. „ Съюзниците, които не престават да не извършват своя дял от груповата защита, ще понесат последици. “
Според един посланик описът наподобява отразява тази идея.
„ Белият дом има документ за положителните и неприятните съдружници “, сподели той. Източници показват, че администрацията на Съединени американски щати пази детайлностите в загадка, до момента в който възнамерява разнообразни разновидности. Длъжностните лица не дават изясненост какви биха могли да бъдат тези привилегии или последици, прибавиха те.
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп по-рано съобщи, че ще преразгледа ролята на Съединени американски щати в алианса. Според Politico Вашингтон теоретично би могъл да понижи финансирането на НАТО, да понижи броя на американските войски в Европа и да предислоцира войски от една страна в друга. Двама европейски чиновници, осведомени с сходни проекти, показаха също по този начин ограничението на взаимните учения, намаляването на продажбите на оръжие на „ неприятни “ съдружници и прехвърлянето на оръжия на „ положителни “ съдружници като евентуални последствия за тези, които откажат да дават помощ от Съединени американски щати.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




