В условията на пандемия всички търсим допълнителни начини да защитим

...
В условията на пандемия всички търсим допълнителни начини да защитим
Коментари Харесай

Две стайни растения, които предпазват от вируси

В изискванията на пандемия всички търсим спомагателни способи да защитим себе си и околните си от зараза. Някои елементарни стайни растения могат да оказват помощ за това, с помощта на летливите и етеричните си масла, които почистват въздуха от прахуляк, патогенни бактерии и даже вируси.

Мушкатото - непретенциозният палач на патогенни бактерии

Пеларгониумът - по-известно по нашите географски ширини като мушкато, има основателна причина да е жител на первазите на нашите баби. Това класическо стайно растение освен радва през топлите дни с изобилен разцвет, само че и оказва помощ за отбраната на фамилията от вируси и патогенни бактерии.

Смята се, че мушкатото с червени цветове има оптимални лечебни свойства, само че белите, лилавите и розовите типове не по-лошо се оправят със дилемите за разчистване на въздуха в помещението. Веществата, секретирани от растението, са толкоз ефикасни, че защищават от стрептококи, стафилококи, грипни вируси и разнообразни бактерии, които предизвикват остри респираторни инфекции.

„ Гераниумът е едно от най-непретенциозните и витални растения. През зимата се усеща отлично в нашите жилища с прегрял въздух, а през лятото саксиите могат умерено да се трансферират на балкона. Грижата за него е доста елементарна, даже дилетант може да се оправи. Основното е да поставите растението на добре осветено място и постоянно, само че умерено да го поливате, поучават ботаници.

Като бонус, етеричните масла на мушкатото имат успокоителен резултат и оказват помощ в битката със напрежението и безсънието, тъй че спалнята е идеалното място за него.

Лавровото дърво - фалшификация и лекарство

Сушените дафинови листа, една от най-популярните подправки, могат да се намерят в съвсем всяка кухня. Живото лаврово дръвче има освен отлични кулинарни характерности, само че и не по-малко изключителни лечебни свойства. Това благородно растение заради високото наличие на фитонциди, танини и микроелементи, има мощно укрепващо деяние върху имунната система.

Лавровото дърво има изразени противовъзпалителен и антибактериален резултат, поради което постоянно се назовава натурален антибиотик. Летливите му етерични масла сполучливо се оправят освен с бактерии и вируси, които предизвикват настинки, само че даже убиват туберкулозния микроб. Лавров шубрак постоянно се слага в детска стая за профилактика на сезонни вирусни болести и изключително на остри респираторни инфекции.


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР